Okolica

Kompleks domków "Rodzinna Kraina" mieści się w nadmorskiej, spokojnej wsi Wodnica k/Ustki.Jedną z wielu atrakcji naszej miejscowości jest rzeka Słupia, która przepływa tu malowniczymi zakolami. Wokół Słupi utworzono ścisły rezerwat przyrody "Buczyna nad Słupią", który jest idealnym miejscem na spacery o każdej porze roku. Przez stary bukowy las, wzdłuż rzeki wije się ścieżka rowerowa w stronę Ustki, którą polecamy rowerzystom. Okoliczne lasy kuszą czystym, przepełnionym leśnymi eterami powietrzem, ciszą, jagodami i grzybami. Nad rzeką znajduje się przystań pełniąca rolę bazy wypadowej dla kajakarzy i wędkarzy. 

Nasz kompleks domków "Rodzinna Kraina" położony jest na dużej działce, na której jest mnóstwo zieleni i miejsca do wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu.  Jednak to nie wszystko. Niedaleko znajduje się Ustka - nieduże, lecz ciekawe i atrakcyjne miasto, w którym nie sposób się nudzić. W Ustce każdy - i młodszy i starszy - znajdzie coś dla siebie. Miasto pełne jest restauracji, barów i kawiarni - w których można się i najeść i pogawędzić; klubów i dyskotek - pozwalających się wyszaleć oraz salonów gier, atrakcji turystycznych i miejsc zabaw, będących urzeczywistnieniem marzeń młodzieży i dzieci.

 

 

Mieszkamy w naprawdę pięknej okolicy, wystarczy zrobić kilka kroków, by znaleźć się na przepięknych łąkach, w zagajnikach, wąwozach i lasach. Wystarczy też tylko odrobina cierpliwości, by ujrzeć sarny, dorodne jelenie, zające, lisie nory ze świeżymi śladami łapek, czy piękne czaple lub nasze poczciwe boćki. Niedaleko, ok 1,5 km od nas, znajduje się rezerwat leśny "Buczyna" nad Słupią. Nieuregulowane koryto tej rzeki tworzy urokliwe zakola, będące rajem zarówno dla ryb, jak i dla kajakarzy, którzy spływają Słupią do samego morza.

Blisko mamy też do malowniczych i pachnących lasów sosnowych, położonych nad samym morzem. Kryją one wiele starych bunkrów i fortyfikacji, a każda z nich ma swoją ciekawą historię. Od naszej posesji do plaży zachodniej jest ok 2 km, to tylko 20 minut pieszo lub 5 minut samochodem. Plaża ta jest szersza, mniej zatłoczona i czystsza od plaży wschodniej.

  • Dla Chętnych – możliwość zorganizowania morskiej wyprawy wędkarskiej na zaprzyjaźnionym kutrze rybackim. Sprzęt połowowy zapewnia armator jednostki.
  • Dla Wodniaków - możliwość wypożyczenia na miejscu kajaków, organizujemy również transport kajaków i sprzętu na miejsce wodowania.